شركت سيمان البرز ( سهامي عام ) در سال 1381 به شماره ثبت 1018 گرمسار با سرمايه اوليه 32 ميليارد ريال ثبت و در حال حاضر با سرمايه 100 ميليارد و حدود 14 هزار سهامدار در قالب شركت سهامي عام در سطح كشور مشغول فعاليتهاي توليدي و صنعتي مي باشد و براساس مجوز شماره 10007/ 123 وزارت صنايع اقدام به احداث كارخانه سيمان به ظرفيت 5000 تن در روز با دو خط توليدي در شهرستان گرمسار استان سمنان به فاصله 126 كيلومتري تهران نموده است . بر اساس برآورد اولیه خط اول سيمان پوزولاني به ظرفيت 3300 تن در روز با توجه به گشايش ماشين آلات از شركتهاي H&B و IBAU و POLYSIUS آلمان ، CCC سوئيس و CAMC چين و ورود قسمتي از ماشين آلات خط توليد به محل اجراي پروژه ، در اواخر سال۱۳۸۷به بهره برداري خواهد رسيد . در مجموع پيشرفت فيزيكي فاز يك خط توليد سيمان پوزولاني در حال حاضر حدود ۴۶درصد مي باشد .

شركت سيمان البرز نزديك ترين واحد توليد سيمان در استان سمنان به استان تهران مي‌باشد كه از موقعيت و بازار داخلي مطلوبي برخوردار مي‌باشد. محل كارخانه در كيلومتر 25 محور گرمسار به سمنان واقع گرديده است.

با راه‌اندازي اين شركت حدوداً 400 شغل به صورت مستقيم و بيش از 2000 شغل غير مستقيم ايجاد خواهد شد.

توليدات اين شركت همانطور كه بيان گرديد انواع سيمان پرتلند تيپ 2 و 5 ـ سيمان پوزولاني ـ سيمان پيرامنت ـ سيمان بدون گچ می باشد .

 با توجه به اطلاعاتی که در مجمع عادی سالیانه این شرکت در سال ۱۳۸۶ ذکر شده بود فاز یک این کارخانه در بهمن ماه ۱۳۸۷ افتتاح خواهد شد که ظرفیت روزانه ۳۳۰۰ تن را دارا خواهد بود .