به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، محمد مرادی با اشاره به جلسه روز گذشته کارگزاری آگاه که با حاشیه ها و مواردی مانند حضور عده ایی خاص و محدود برگزار شده بود، اظهار داشت: در این جلسه بحث‌های متفاوتی مطرح شدولی این شرکت از شفافیت اطلاعاتی قابل قبولی برخوردار نیست و دلیل آن  نیز عدم ارایه اطلاعات دقیق از روند فعالیت‌های مالی و مدیریتی است.


وی درباره مشکلات مطرح شده در جلسه افزود: این شرکت در رابطه با پی گیری‌های زیان ناشی از تسعیر ارز گزارشی کامل و قانع کننده‌ای ارایه نکرده است.در گزارش حسابرس شرکت نیز به آن اشاره شده که بدهی های ارزی این شرکت مبلغی در حدود 470 میلیارد تومان بوده که برای آن با وجود افزایش نرخ ارز ،زیانی در صورتهای مالی شناسایی نشده است.

مدیر صندوق سرمایه گذاری گنجینه بهمن خاطر نشان کرد: از دیگر موارد نیز می توان به حل نشدن مشکلات مربوط به پرداخت به صندوق فولاد و عدم شفافیت در این مورد و همچنین تعداد نیروی انسانی و عدم توازن با ظرفیت تولید اشاره کرد. همچنین این شرکت میزان تعیین شده‌ای از فروش خود را جهت کمک به محیط زیست اختصاص داده که این میزان برای پس از عرضه و فروش سهام خود اعلام نشده است.

مرادی ادامه داد: با توجه به مشخص نبودن موارد مذکور، اکثریت حاضرین در جلسه به روند انتشار اطلاعات و شفاف نبودن آن‌ها اعتراض کردند که معاون عملیات شرکت فرابورس جواب قانع کنندهای برای این موارد نداشت و به"نخریدن سهام!" توصیه کرد .

وی در خاتمه گفت: نبود شفافیت لازم برای عرضه‌های اولیه مشکلات فراوانی همچون مشکل شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس را در پی دارد و ضرر اصلی گریبان گیر سهامداران می‌شود. به همین دلیل امروز شاهد عدم فروش 550 میلیون و 877 هزار سهم ذوب آهن به دلیل نبود شفافیت اطلاعاتی و قیمت گذاری 1512 ریالی هر سهم بودیم که انتظار می رود چنین تجربه های تلخی در آینده مورد استفاده قرار گیرد.