همانطوریکه در آخرین خبر در مورد وضعیت افتتاح شرکت فرابورس صحبت کرده بودیم بالاخره خبر افتتاح فرابورس منتشر شد:

به گزارش سنا به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، مصطفی امیدقائمی با اعلام این خبر افزود:روز دوشنبه،ششم مهر با حضور وزیر اقتصاد و دارایی و اعضای شورای عالی بورس در سالن تلاش وزارت کار افتتاح می‌شود.

به گفته مدیرعامل فرابورس ایران پس عرضه سهام شرکت مرجان کار توسط شرکت سرمایه‌گذاری امید ، به عنوان سهامدار عمده فعالیت فرابورس به طور رسمی آغاز می‌شود.

وی در خصوص معاملات فرابورس گفت: دامنه نوسان دربازار های اول دوم و اوراق مشارکت 5 درصد تعیین شده است و قیمت سهام یک شرکت بدون اعمال حجم مبنا می‌تواند نسبت به قیمت پایانی روز قبل 5 درصد نوسان داشته باشد..

امید قائمی تصریح کرد: فرابورس بر خلاف بورس اوراق بهادار و کالا، فضای فیزیکی تحت عنوان تالار معاملات ندارد و معاملات آن به صورت مجازی و از دفاتر کارگزاران انجام می‌شود؛ آمار معاملات و سایر اطلاعات از طریق سایت رسمی آن منتشر می‌شود.

وی یادآورشد: فرابورس بازار اوراق بهاداری رسمی و تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار محسوب می‌شود که به منظور توسعه صدور و مبادله ابزارهای مالی و پوشش خلاء‌های ناشی از نداشتن دسترسی بخش عمده‌ای از صاحبان صنایع به بازار سرمایه، تشکیل شده است.

امید قائمی ادامه داد:با توجه به نیازمندی‌های کنونی بازار سرمایه، اهداف و استراتژی فعالیت فرابورس ایران بگونه‌ای طراحی شده تا بخش عمده‌ای از متقاضیان منابع مالی امکان بهره‌مندی از مزایای آنرا داشته باشند و مهمترین ویژگی آن، سهولت رویه‌ها در مراحل پذیرش و انجام معاملات اوراق بهادار است.