به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس؛ محمد نهاوندیان در هفتمین جلسه هیئت نمایندگان اتاق ایران اظهار داشت: تنها یک ماده از قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار در مجلس شورای اسلامی برای بحث و بررسی باقیمانده است.

 

 


وی با اشاره به هفته پژوهش گفت: باید رابطه بین اتاق‌ها و دانشگاه‌ها تقویت شود و باید بپذیریم که پژوهش‌های صورت گرفته بسیار غرور‌آفرین بوده و همه قابلیت اقتصادی شدن را دارند.
رئیس اتاق ایران گفت: اتاق در زمینه کمک‌های دانش‌بنیان فعال بوده است و امیدواریم با همکاری نزدیک تشکل‌ها و دستگاه‌های اجرایی فضای جدیدی در این زمینه ایجاد شود.
وی با اشاره به تحریم‌های صورت گرفته گفت: هر چه تحریم‌ها تشدید شود و به منافع ذی‌نفع آن لطمه بزند امکان تحقق آن کاهش می‌یابد و تحریم نفتی ایران به دلیل اینکه به منافع برخی کشورها لطمه می‌زند غیرمعقول به نظر می‌رسد.
وی با تاکید بر اینکه تصویب تحریم مهم نیست بلکه اعمال آن مهم است گفت: به جای تلاش برای لطمه زدن به دیگران باید منافع متقابل شناسایی شود و رویکرد برد برد و مذاکرات جدی گرفته شود.
وی افزود: بد نیست برای یکبار به اقتصاد با نگاه مثبت و عامل حل مسائل سیاسی نگاه کرد و از آن استفاده مفیدی برد.
رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار گفت: پیام این قانون این است که فعالان اقتصادی می‌توانند فعالیت بیشتری داشته باشند و اجرای واقعی و گسترده عدالت هدف اصلی این قانون است.
وی با تاکید بر شفافیت اقتصادی در روابط اظهار داشت: حق ملت این است که از قراردادهای اقتصادی اطلاع داشته باشند و انصاف در معاملات رعایت شود و باید به جایی برسیم که ضمن رعایت برابری و قدرت چانه‌زنی در قراردادها فرصت ارائه نظر به فعالان اقتصادی داده شود و این موضوع نهادینه شود.
نهاوندیان با تاکید بر اینکه این قانون مکانیزمی ارائه کرده که حق ارائه نظر به فعالان اقتصادی داده می‌شود گفت: باید موضوع پاسخگویی مسئولان به فعالان اقتصادی را نهادینه کنیم.
وی تأکید کرد: اجرای این قانون مستلزم اصلاحات جدی است و اتاق‌ها و تشکل‌ها برای تعامل بیشتر با دستگاه‌های دولتی و اجرایی باید تلاش کنند تا آینده روشنی در پیش رو داشته باشیم.