در روزهای تعطیل هفته گذشته تحولات زیادی را در حوزه بازار پول و سیاست داشتیم. همانطور که در پست قبلی با عنوان آشوب در بازار پیش بینی کرده بودیم اتفاق افتاد. آفرین به کسانی که عکس بالا رفتن بازار سکه اقدام کردند و فروختند.

نرخ ارز را تک نرخی کردند . البته نرخ مرجع و مسافرتی را یکی کردند و قرار است هر کی ارز لازم شد به آقای بهمنی اطلاع دهد و با نرخ 12260 ریال تحویل بگیرد . 

اروپائی ها هم حسابی حال دادند و حسابی از شرمندگی ما در آمدند و خرید نفت از ایران را تحریم کردند البته با یک فرصت شش ماهه .

آقای بهمنی هم که دست بانکها را در نرخ سود تسهیلات و سپرده بانکی باز گذاشت. البته این موضوع باعث صف های خرید در نماد بانکی خواهد شد. البته با توجه به اینکه بانکیها حدود 30 درصد بازار ما را تشکیل می دهند شاهد رشد شاخص خواهیم بود. بقیه شرکتها مخصوصا اونهائی که سپرده بانکی بیشتری دارند هم اوضاعشون بهتر خواهد شد.

بعد از بورس و سکه و ارز ، رشد قیمتها به سمت مسکن رفت و قیمتها شاهد رشد نرخ ها خواهد شد. افزایش میزان تسهیلات مسکن به 250 میلیون ریال نیز مزید بر علت شده است. البته کاهش میزان قدرت خرید اکثریت جامعه خانه های کوچک تر را فعال تر نموده است.